S e-knihami máte na semaforu vždycky zelenou

Ostravská univerzita nabízí studentům a zaměstnanců Ostravské univerzity přístup k velkému množství českých i zahraničních elektronických knih, které jsou dostupné i po přihlášení z domova.

E-knihy (ve formátech pdf nebo epub) můžete číst online, stahovat je anebo tisknout (rozsah stahování může být omezen v závislosti na oprávnění od vydavatele; informace najdete vždy na úvodní stránce e-knihy). Výhodou je také možnost vyhledávání v textu pomocí Ctrl+F, psaní poznámek, komentářů, úprava velikosti písma. Ale hlavně nemusíte nikam chodit.

Kde e-knihy najdete?

1. V katalogu, kde můžete vyhledávat podle Druhu dokumentu „E-knihy“;
  2. v EDS (EBSCO Discovery Service), kde kromě e-knih prohledáváte i spoustu elektronických článků;
  3. v Bookportu, kde v režimu online či offline procházíte více než 8 000 titulů z českých nakladatelství Grada, Galén, Karolinum ad. A navíc, pokud si stáhnete aplikaci do svého chytrého telefonu, máte knihy pořád v kapse.

Knihy v elektronické podobě můžete procházet a využívat dokonce, i když nejste registrovaní v knihovně. Stačí znát své přihlašovací údaje do Portálu. S těmi se totiž z domova přihlásíte jak do EDS, tak do Bookportu (návod na přihlašování do Bookportu najdete zde).

Jak dále pracovat s e-knihami a co všechno umí, zjistíte zde.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Univerzitní knihovna

Zveřejněno / aktualizováno: 24. 09. 2021