Nominace na ocenění Knihovna roku 2023

S velkou radostí oznamujeme, že Univerzitní knihovna Ostravské univerzity byla nominována na titul Knihovna roku 2023 v kategorii Významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb. Nominaci naše knihovna získala za zdařilou rekonstrukci 1. patra budovy knihovny a vytvoření inspirativní studovny Jacquese Rupnika.

Více o studovně se dozvíte z článku „Jsme pyšní na naši studovnu Jacquese Rupnika“ uveřejněného v časopise Knihovna Plus.

Jsme první akademickou knihovnou, která byla nominována na toto prestižní ocenění. Tuto cenu vyhlašuje Ministerstvo kultury České republiky a výsledky budou oznámeny na slavnostním setkání dne 12. října 2023 v Zrcadlové kapli Klementina (sídlo Národní knihovny ČR).

Tak nám držte pěsti!

UK OU