Organizace výpůjčních služeb Univerzitní knihovny

Platnost od 12. dubna 2021

V návaznosti na mimořádná opatření poskytuje knihovna včetně studoven omezené služby. Jak tedy postupovat?

Půjčovna

Předání knih bude probíhat od pondělí do pátku v době 9 – 16 hodin. Uživatelé, kteří si však před svou návštěvou domluví termín, budou mít již knihy vypůjčené a připravené k předání.

Postup:

1. Objednejte si knihy prostřednictvím katalogu.
  2. Knihy se předávají u  výpůjčního pultu. Vstup do budovy knihovny pouze s respirátorem FFP2. Vstupujte po budovy jednotlivě, dodržujte stanovené rozestupy. Při vstupu do budovy je k dispozici dezinfekce.

Další pokyny:

1. Knihy vracejte do biblioboxu. Knihy z biblioboxu jsou vyzvedávány průběžně během dne. Prosím vracejte knihy, které již nepotřebujete, abychom je mohli půjčit dalším uživatelům.
  2. Výpůjční lhůta byla u dokumentů s termínem vrácení v dubnu (1. dubna – 30. dubna 2021) posunuta do pondělí 3. května 2021
  3. Sankční poplatky je možné zaplatit bankovním převodem, případně na základě předchozí domluvy platební kartou.
  4. Registraci doporučujeme domluvit předem před návštěvou knihovny.
  5. Uživatelé, kteří si jako místo pro vyzvednutí knih z půjčovny zvolí studovnu Lékařské fakulty, Pedagogické fakulty nebo Přírodovědecké fakulty, si vyzvednou knihy v době Po – Pá 9 – 12, 13 – 15. Budou informováni e-mailem, že knihy jsou připraveny ve studovně.
  6. Nemůžete-li si vyzvednout připravené dokumenty (nemoc, karanténa, jiný okres), požádejte o zaslání dokumentů poštou. Za zaslání vám bude účtováno poštovné.
  7. Nemůžete-li si přijít objednané dokumenty vyzvednout, pověřte jako zmocnitel převzetím dokumentů jinou osobu. Zmocnění k převzetí dokumentu mohou studenti a zaměstnanci Ostravské univerzity zasílat mailem. V textu mailu prosím uveďte počet knih (případně jejich názvy), jméno, příjmení a datum narození osoby, kterou zmocňujete. V případě, že zmocňujete k převzetí zaměstnance univerzity, není datum narození požadováno. Mail pošlete ze studentského nebo zaměstnaneckého mailu na  adresu: . Potřebujete-li si vyzvednout dokumenty připravené ve studovně, tak na mailovou adresu příslušné fakultní studovny.
  8. Potřebujete-li poradit? Využijte naše online služby „Kde najdu“ nebo online konzultační službu „Objednej si knihovníka“.

Kontakty:

Telefon: 553 46 1204, 733 143 733
WhatsApp: 733 143 733

Fakultní studovny

Otevírací doba studoven je pondělí až pátek 9 – 12 a 13 – 15.

Postup:

1. Studovny je možno využít k individuálnímu studiu. Pro každou studovnu je určen maximální počet osob dle velikosti studovny.
    Studovna Filozofické fakulty – 12 osob
    Studovna Přírodovědecké fakulty - 10 osob
    Studovna Pedagogické fakulty – 5 osob
    Studovna Lékařské fakulty - 4 osoby
    Studovna Fakulty umění – 3 osoby
    Studovna časopisů – 8 osob
  2. V dubnu půjčujeme knihy z prezenčního fondu studovny s výpůjční lhůtou do 3. května 2021.

Další pokyny:

1. Knihy vracejte do návratového boxu BOB nebo ve studovně dle pokynu pracovnice studovny.
  2. Sankční poplatky je možné zaplatit bankovním převodem.

Kontakty:

Studovna Filozofické fakulty:

Studovna Pedagogické fakulty:

Studovna Přírodovědecké fakulty:

Studovna Lékařské fakulty:

Studovna Fakulty umění:

Mail:

Budete-li potřebovat poradit či pomoci, neváhejte nás kontaktovat.

Doporučujeme využívat také e-knihy. Bližší informace naleznete na našem webu.

Společně to zvládneme!
Univerzitní knihovna