Nová norma ČSN ISO 690:2022

Od 1. prosince 2022 nabyla účinnosti nová verze normy ISO 690: Informace a dokumentace – Pravidla pro bibliografické odkazy a citace informačních zdrojů.

Nová verze normy ve srovnání s předchozím vydáním z roku 2011 přináší podstatné změny týkající se povinných údajů, struktury citace a formální úpravy. V nové normě jsou uvedena pravidla a příklady citování nových formátů (sociální sítě, umělecké artefakty, archiválie či rukopisy).

Používané citační manažery (CitacePro, Zotero či Mendeley) prozatím neobsahují citační styl dle nové normy.

Doporučujeme studentům se informovat u svého vedoucího VŠKP či vedoucího katedry, podle které normy budou vyžadovat citace.

Plný text normy v tištěné podobě je dostupný na požádání ve studovně Jacquese Rupnika, kopírování normy není povoleno. Pro citování dle nové citační normy bychom vám rádi doporučili interaktivního průvodce od kolegů z knihovny Vysoké školy ekonomické v Praze.

Zveřejněno / aktualizováno: 22. 03. 2023