OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihovna > Důležité informace > Aktuality

Ostravská univerzita

Organizace výpůjčních služeb Univerzitní knihovny

V návaznosti na Univerzitní semafor poskytuje knihovna včetně studoven omezené služby. Výpůjční služby budou zajištěny pouze po předchozím objednání. Jak tedy postupovat?

Půjčovna

Předání knih bude probíhat od pondělí do pátku v době 9 – 16 hod, uživatelé budou objednáváni v rozestupu 10 minut.

Postup:

1. Objednejte si knihy prostřednictvím katalogu.
  2. Napište nám do mailu vaše jméno a příjmení, telefon, počet objednaných knih. Navrhněte datum a čas, kdy si knihy vyzvednete.
  3. Vyčkejte na mail s potvrzením termínu k vyzvednutí. Vaše maily budou vyřizovány v pracovních dnech v době 8–16 hod.
  4. Dostavte se ke vchodu do knihovny (Bráfova 3) v dohodnutou dobu, bude vám umožněn vstup do prosklené chodby. Je nutné dodržet dohodnutý čas.
  5. Knihy pro vás budou nachystány na stole v prosklené chodbě. Výpůjční lhůta knih je pro studenty Ostravské univerzity do 30. listopadu 2020.

Další pokyny:

1. Knihy vracejte do biblioboxu. Knihy z biblioboxu jsou vraceny několikrát denně.
  2. Sankční poplatky je možné zaplatit bankovním převodem, případně na základě předchozí domluvy platební kartou.
  3. Výpůjční lhůta u půjčených knih byla prodloužena do 30. listopadu 2020.

Kontakty:

Telefon: 553 46 1204, 733 143 733
WhatsApp: 733 143 733

Fakultní studovny

Ze studovny je možné si vypůjčit knihy po předchozím mailovém objednání a vyzvednout v dohodnutém termínu, a to od pondělí do pátku v době 9 – 12 a 13 – 15. Přesné informace vám předá pracovnice studovny.

Postup:

1. Napište do mailu dané studovny vaše jméno a příjmení, telefon, signatury knih. Navrhněte datum a čas, kdy si knihy vyzvednete.
  2. Vyčkejte na mail s potvrzením termínu k vyzvednutí.
  3. Dostavte se do studovny v dohodnutou dobu.
  4. Knihy pro vás budou nachystány na stole u vstupu do studovny. Výpůjční lhůta knih bude do 30. listopadu 2020.

Další pokyny:

1. Knihy vracejte do návratového boxu BOB anebo pracovnici studovny.
  2. Sankční poplatky je možné zaplatit bankovním převodem.
  3. Od středy 21. října 2020 mohou studenti využívat fakultní studovny pro účely samostudia. Maximální počet současně přítomných studentů určí Univerzitní knihovna v závislosti na velikosti studovny a aktuálně platné legislativě.

Kontakty:

Studovna Filozofické fakulty:

Studovna Pedagogické fakulty:

Studovna Přírodovědecké fakulty:

Studovna Lékařské fakulty:

Studovna Fakulty umění:
Mail:

Budete-li potřebovat poradit či pomoci, neváhejte nás kontaktovat.

Doporučujeme využívat také e-knihy, které máte dostupné po přihlášení odkudkoliv, kdykoliv. Bližší informace naleznete na našem webu.

Společně to zvládneme!

Univerzitní knihovna